FN7510-32-M4
FN7510-32-M4
Part NumberFN7510-32-M4
Detailed Description
FN7510-32-M4 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Current32A
DC Resistance (DCR) (Max)0.52mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension0.864" Dia x 2.480" L (21.95mm x 63.00mm)