FN7510-100-M8
FN7510-100-M8
Part NumberFN7510-100-M8
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial - Threaded Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
FN7510-100-M8 - Product Attributes
Categories Filters / Feed Through Capacitors
Datasheet
Standard Package10
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesFN 751X
PackagingTray
Part StatusActive
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Current100A
DC Resistance (DCR) (Max)0.23mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Insertion Loss-
Temperature Coefficient-
RatingsY2
Size / Dimension1.260" Dia x 4.449" L (32.00mm x 113.00mm)