DC780R-334K
DC780R-334K
Part NumberDC780R-334K
Detailed Description
DC780R-334K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)305mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.772" Dia (19.60mm)
Height - Seated (Max)0.831" (21.10mm)
DC780R-334K - Related Products
More >>
DC780R-334K API Delevan Inc., 330µH Unshielded Wirewound Inductor 1.6A 305mOhm Max Radial, Vertical Cylinder, DC780R View