DC780R-332L
DC780R-332L
Part NumberDC780R-332L
Detailed Description
DC780R-332L - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package100
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)11.4A
Current - Saturation60A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.772" Dia (19.60mm)
Height - Seated (Max)0.831" (21.10mm)