CDRH4D18NP-1R0NC
CDRH4D18NP-1R0NC
Part Number CDRH4D18NP-1R0NC
Description FIXED IND 1UH 1.72A 45 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1µH Shielded Inductor 1.72A 45mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D18NP-1R0NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D18 Series
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D18
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.72A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 7.96MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)