CDRH6D28NP-6R0NC
CDRH6D28NP-6R0NC
Part NumberCDRH6D28NP-6R0NC
Detailed Description
CDRH6D28NP-6R0NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH6D28
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance6µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.25A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)