CDRH4D28NP-6R8NC
CDRH4D28NP-6R8NC
Part NumberCDRH4D28NP-6R8NC
Detailed Description
CDRH4D28NP-6R8NC - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.12A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)108.9mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)