CDRH6D38T125NP-100PC
CDRH6D38T125NP-100PC
Part NumberCDRH6D38T125NP-100PC
Detailed Description
CDRH6D38T125NP-100PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH6D38/T125
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)3A
Current - Saturation2.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)43.5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)