CDRH8D43NP-6R8NC
CDRH8D43NP-6R8NC
Part NumberCDRH8D43NP-6R8NC
Detailed Description
CDRH8D43NP-6R8NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D43
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)3.9A
Current - Saturation4.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)