CDRH3D23NP-1R0PC
CDRH3D23NP-1R0PC
Part NumberCDRH3D23NP-1R0PC
Detailed Description
CDRH3D23NP-1R0PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D23
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)3.1A
Current - Saturation2.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)