CDRH8D43HPNP-220NC
CDRH8D43HPNP-220NC
Part NumberCDRH8D43HPNP-220NC
Detailed Description
CDRH8D43HPNP-220NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D43/HP
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.5A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)