CDRH8D38/ANP-100MC
CDRH8D38/ANP-100MC
Part NumberCDRH8D38/ANP-100MC
Detailed Description
CDRH8D38/ANP-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D38/A
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.72A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)42.5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)