CDRH4D28CNP-4R7PC
CDRH4D28CNP-4R7PC
Part Number CDRH4D28CNP-4R7PC
Description FIXED IND 4.7UH 1.8A 63 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 4.7µH Shielded Inductor 1.8A 63mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D28CNP-4R7PC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D28C Series
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D28C
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.8A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)