CDRH6D28NP-680NC
CDRH6D28NP-680NC
Part NumberCDRH6D28NP-680NC
Detailed Description
CDRH6D28NP-680NC - Product Attributes
SeriesCDRH6D28
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)650mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)304mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)