CDH80D48NP-101KC
CDH80D48NP-101KC
Part NumberCDH80D48NP-101KC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDH80D48NP-101KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDH80D48
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.03A
Current - Saturation1.02A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)330mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)