CDH80D48NP-331KC
CDH80D48NP-331KC
Part NumberCDH80D48NP-331KC
Detailed Description
CDH80D48NP-331KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDH80D48
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)570mA
Current - Saturation580mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)