CDH80D48NP-152KC
CDH80D48NP-152KC
Part NumberCDH80D48NP-152KC
Detailed Description
CDH80D48NP-152KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDH80D48
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance1.5mH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)250mA
Current - Saturation260mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.69Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
CDH80D48NP-152KC - Related Products
More >>
CDH80D48NP-152KC Sumida America Components Inc., 1.5mH Unshielded Wirewound Inductor 250mA 4.69Ohm Max Nonstandard, CDH80D48 View