CDH80D48NP-332KC
CDH80D48NP-332KC
Part Number CDH80D48NP-332KC
Description WIREWOUND INDUCTOR
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3mH Unshielded Wirewound Inductor 160mA 11.2Ohm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDH80D48NP-332KC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDH80D48 Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDH80D48
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3mH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160mA
Current - Saturation 180mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 11.2Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)