CDH53NP-2R2MC
CDH53NP-2R2MC
Part Number CDH53NP-2R2MC
Description FIXED IND 2.2UH 2.03A 66 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 2.03A 66mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDH53NP-2R2MC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDH53
Standard Package 1500
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDH53
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.03A
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 7.96MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)