CDH74NP-470KC
CDH74NP-470KC
Part NumberCDH74NP-470KC
Detailed Description
CDH74NP-470KC - Product Attributes
SeriesCDH74
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)