CDEP147NP-7R7MC-95
CDEP147NP-7R7MC-95
Part NumberCDEP147NP-7R7MC-95
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDEP147NP-7R7MC-95 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package300
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP147
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance7.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)10A
Current - Saturation12.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9.85mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)