CDEP147NP-4R7MC-73
CDEP147NP-4R7MC-73
Part NumberCDEP147NP-4R7MC-73
Detailed Description
CDEP147NP-4R7MC-73 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package300
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP147
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)11A
Current - Saturation17.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7.8mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
CDEP147NP-4R7MC-73 - Related Products
More >>
CDEP147NP-4R7MC-73 Sumida America Components Inc., 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 11A 7.8mOhm Max Nonstandard, CDEP147 View