CDEP147NP-3R1MC-125
CDEP147NP-3R1MC-125
Part NumberCDEP147NP-3R1MC-125
Detailed Description
CDEP147NP-3R1MC-125 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP147
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance3.1µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)17.5A
Current - Saturation16A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.23mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)