CDEP134NP-4R8MC
CDEP134NP-4R8MC
Part NumberCDEP134NP-4R8MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDEP134NP-4R8MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP134
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.8µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7.5A
Current - Saturation9.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)