CDEP147NP-4R7MC-95
CDEP147NP-4R7MC-95
Part NumberCDEP147NP-4R7MC-95
Detailed Description
CDEP147NP-4R7MC-95 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package300
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP147
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)12.5A
Current - Saturation15.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)6.03mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)