CDEP147NP-120MC-125
CDEP147NP-120MC-125
Part NumberCDEP147NP-120MC-125
Detailed Description
CDEP147NP-120MC-125 - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8.5A
Current - Saturation8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13.31mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)