CDEP134NP-8R0MC
CDEP134NP-8R0MC
Part NumberCDEP134NP-8R0MC
Detailed Description
CDEP134NP-8R0MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDEP134
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance8µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.5A
Current - Saturation7.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.4mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.193" (4.90mm)