500U12B100KT4W
500U12B100KT4W
Part Number500U12B100KT4W
Detailed Description
500U12B100KT4W - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.015" L x 0.012" W (0.38mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.008" (0.20mm)