101V10L1R5MT4W
101V10L1R5MT4W
Part Number101V10L1R5MT4W
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard SMD
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
101V10L1R5MT4W - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
Series-
Part StatusActive
Capacitance1.5pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Ratings-
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, SLCC
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.008" (0.20mm)