500U10N0R4AT4W
500U10N0R4AT4W
Part Number500U10N0R4AT4W
Detailed Description
500U10N0R4AT4W - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.4pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientN
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.012" L x 0.010" W (0.30mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.008" (0.20mm)