101V20T470MT4W
101V20T470MT4W
Part Number101V20T470MT4W
Detailed Description
101V20T470MT4W - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.008" (0.20mm)