500U02A471KT4W
500U02A471KT4W
Part Number500U02A471KT4W
Detailed Description
500U02A471KT4W - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientGBBL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.025" L x 0.025" W (0.64mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.23mm)