250U04A222MT4W
250U04A222MT4W
Part Number250U04A222MT4W
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard SMD
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
250U04A222MT4W - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
Series-
Part StatusActive
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientGBBL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBonding Mountable, Single Layer
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, SLCC
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.23mm)