160U01A471KT4W
160U01A471KT4W
Part Number160U01A471KT4W
Detailed Description
160U01A471KT4W - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package200
Part StatusActive
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientGBBL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBonding Mountable, Single Layer
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.23mm)