500U01A101MT4W
500U01A101MT4W
Part Number500U01A101MT4W
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard SMD
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
500U01A101MT4W - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
Series-
Part StatusActive
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientGBBL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Ratings-
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, SLCC
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.23mm)