160U01A221MN4W
160U01A221MN4W
Part Number160U01A221MN4W
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard SMD
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
160U01A221MN4W - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
Series-
Part StatusActive
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientGBBL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesSingle Layer
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, SLCC
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.23mm)
Lead Spacing-
Lead Style-
160U01A221MN4W - Related Products
More >>
160U01A221MN4W Johanson Dielectrics Inc., 220pF ±20% 16V Ceramic Capacitor GBBL Nonstandard SMD, View