VCMT136E-1R5MN5
VCMT136E-1R5MN5
Part NumberVCMT136E-1R5MN5
Detailed Description
VCMT136E-1R5MN5 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCMT136E
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)26A
Current - Saturation18A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
VCMT136E-1R5MN5 - Related Products
More >>
VCMT136E-1R5MN5 Delta Electronics/Cyntec, 1.5µH Unshielded Inductor 26A 3mOhm Max Nonstandard, VCMT136E View