VCMT104T-470MN5
VCMT104T-470MN5
Part NumberVCMT104T-470MN5
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
VCMT104T-470MN5 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCMT104T
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.2A
Current - Saturation3.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)188mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
VCMT104T-470MN5 - Related Products
More >>
VCMT104T-470MN5 Delta Electronics/Cyntec, 47µH Unshielded Inductor 3.2A 188mOhm Max Nonstandard, VCMT104T View