VCMT104T-470MN5
VCMT104T-470MN5
Part NumberVCMT104T-470MN5
Detailed Description
VCMT104T-470MN5 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCMT104T
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.2A
Current - Saturation3.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)188mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)