VCHA105D-150MS6
VCHA105D-150MS6
Part NumberVCHA105D-150MS6
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
VCHA105D-150MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA105D
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7.6A
Current - Saturation7.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)31.3mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)