VCHA042A-2R2MS6
VCHA042A-2R2MS6
Part NumberVCHA042A-2R2MS6
Detailed Description
VCHA042A-2R2MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA042A
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.8A
Current - Saturation4.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)23mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.165" L x 0.157" W (4.20mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)