VCHA075D-470MS6
VCHA075D-470MS6
Part NumberVCHA075D-470MS6
Detailed Description
VCHA075D-470MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA075D
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.4A
Current - Saturation3.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)171.6mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)