VCHA075D-4R7MS6
VCHA075D-4R7MS6
Part NumberVCHA075D-4R7MS6
Detailed Description
VCHA075D-4R7MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA075D
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7A
Current - Saturation11.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)20.9mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
VCHA075D-4R7MS6 - Related Products
More >>
VCHA075D-4R7MS6 Delta Electronics/Cyntec, 4.7µH Unshielded Inductor 7A 20.9mOhm Max Nonstandard, VCHA075D View