VCHA075D-100MS6
VCHA075D-100MS6
Part NumberVCHA075D-100MS6
Detailed Description
VCHA075D-100MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA075D
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.2A
Current - Saturation6.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)38mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
VCHA075D-100MS6 - Related Products
More >>
VCHA075D-100MS6 Delta Electronics/Cyntec, 10µH Unshielded Inductor 5.2A 38mOhm Max Nonstandard, VCHA075D View