VCHA075D-470MS6
VCHA075D-470MS6
Part NumberVCHA075D-470MS6
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
VCHA075D-470MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA075D
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.4A
Current - Saturation3.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)171.6mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)