VCHA075D-150MS6
VCHA075D-150MS6
Part NumberVCHA075D-150MS6
Detailed Description
VCHA075D-150MS6 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesVCHA075D
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.8A
Current - Saturation5.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)66mOhm Max
RatingsAEC-Q200
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)