SPD74R-563M
SPD74R-563M
Part NumberSPD74R-563M
Detailed Description
SPD74R-563M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.1A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)