SPD73R-104M
SPD73R-104M
Part NumberSPD73R-104M
Detailed Description
SPD73R-104M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD73R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)850mA
Current - Saturation850mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)790mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)