SPD125R-224M
SPD125R-224M
Part NumberSPD125R-224M
Detailed Description
SPD125R-224M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD125R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)800mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)420mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)