SPD125R-184M
SPD125R-184M
Part NumberSPD125R-184M
Detailed Description
SPD125R-184M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD125R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)900mA
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)